/ توسط /   دسته‌بندی نشده / 0 نظرات

زخم دهان در گوسفند

زخم دهان در گوسفند

در مورد خرید گوسفند زنده در مقالات قبل صحبت کردیم و همانطور که می دانید پیدا کردن گوسفند سالم با کمترین قیمت دام زنده سخت است. زخم دهان از بیماری های رایجی در گوسفندان می باشد که طولانی شدن مدت این بیماری، باعث تلف شدن آن ها خواهد شد. بروز زخم دهان گوسفند به دلایل مختلفی ایجاد می شود ولی جهت پیشگیری از آن ها می توان هر روز دهان گوسفندان را چک کرده و به آن ها مولتی ویتامین تزریق نمود تا بدنشان در برابر این بیماری مقاوم شود.
برای بررسی قیمت گوسفند زنده با مجموعه ی دام سپید در تماس باشید و برای خرید انواع گوسفندان بهداشتی در وزن های مختلف تنها کافیست با ما تماس بگیرید.
ما در این سایت در مورد بسیاری از بیماری های گوسفندان صحبت می کنیم و راه های مراقبت از آن ها را بیان می کنیم.
هر روز تمام دام هایتان را بررسی کنید تا به بیماری خاصی مبتلا نباشند.

دلیل ایجاد زخم دهان گوسفند چیست؟

زخم دهان گوسفندان همیشه به معنای ابتلای آن ها به تب برفکی نمی باشد و ممکن است دام شما به دلیل مسمومیت با اوره یا کمبود ویتامین A یا کمبود ویتامین C دچار بیماری شده باشد. به طور معمول بیماری دام بعد از آزمایش و بررسی مشخص می شود.
به دلیل این که زخم های ناحیه لب و دهان باعث اذیت شدن دام به هنگام خوردن علوفه و مواد دیگر می ‌شود، مسلما با کاهش شدید وزن دام ها مواجه خواهید شد. بنابراین خیلی مهم است زودتر بیماری را درمان کنید.
بعضی مواقع به علت سهل انگاری و نداشتن اطلاعات کافی در زمینه بیماری دام ها، ممکن است با بروز بیماری حتی شاهد مرگ و میر دام هایتان باشید. بنابر این بهتر است دانش خود را در زمینه دام ها بالا ببرید و هر روزه نسبت به چک کردن وضعیت سلامت دام ها مطمئن شوید.

برای خرید گوسفند زنده با کمترین قیمت گوسفند زنده با ما تماس بگیرید.

به اشتراک بگذارید


کامنت بگذارید