/ توسط /   دسته‌بندی نشده / 0 نظرات

اسهال در گوسفندان

اسهال در گوسفندان

یکی از بیماری های رایج در انواع دام زنده اسهال است. بیشتر انواع نژاد گوسفند زنده در فصل گرم سال دچار اسهال می شوند. در صورت بروز این بیماری گوسفندان دچار مشکلات متعددی خواهند شد. همانطور که در مورد قیمت گوسفند زنده اطلاع دارید هزینه آن بالا است به همین دلیل در فصل گرم باید از دام ها بیشتر مراقبت نمود تا این بیماری را نگیرند. در این مقاله در مورد این بیماری صحبت می کنیم.
تورم روده و معده باعث تبدیل مدفوع جامد به مایع می شود. اگر مدفوع دامتان این مشکل را داشت حتما با دامپزشک صحبت کنید و این مسئله را با او در میان بگذارید.

دلایل بروز بیماری اسهال در گوسفند

یکی از دلایل ابتلای گوسفند ها به بیماری اسهال و تب وجود ویروس کنه و همین طور بیماری زبان آبی می باشد. در مورد این بیماری، دام دچار تب، اسهال و خون ریزی شدید از ناحیه ی لب و دهان می شود. دلیل این بیماری می تواند مصرف زیاد ویتامین آ و همین طور نمک و مس باشد.

راه های پیشگیری از بیماری اسهال در گوسفندان

محیط نگهداری دام می بایست تمیز باشد و در صورتی که یکی از گوسفندان بیمار شد محل نگهداری او از سایر گوسفندان جدا کنید، از دادن علوفه های کثیف به دام باید خودداری کنید، واکسیناسیون و داروها باید سر زمان مشخص داده شود، پستان های دامی که شیر می دهد باید در فواصل زمانی مشخص شسته شوند، ماده ای که سیستم ایمنی بره ی تازه متولد شده را قوی می کند آغوز است پس باید به میزان لازم آغوز به بره داده شود.

راه های درمان بیماری اسهال گوسفندان

حال دام بیمار شده است و می خواهیم درمانش کنیم. به دام خود ماست یا دوغ و شیر بدهید و ویتامین های آ و د به میزان مشخص برای او تزریق کنید و در محیطی سالم و تمیز او را نگهداری کنید.

دام سپید مناسب ترین قیمت گوسفند زنده را ارائه می دهد برای خرید گوسفند زنده با ما تماس بگیرید.

به اشتراک بگذارید


کامنت بگذارید