/ توسط /   دسته‌بندی نشده / 0 نظرات

پرورش گاو

پرورش گاو

گاوداری شغل بسیار پربرکتی است که شما با داشتن تنها دو گاو می توانید صاحب تعداد بی شماری گاو شوید یکی از افرادی که مشغول به پرورش گاو است در تحقیقات ما بیان کرده است که ابتدای کار و تاسیس گاوداری تنها یک گاو نر و ماده داشته و از این دو گاو امروز بیش از 50 گاو پرورش می دهد پس با دو راس گاو هم می توان پیشرفت کرد.

بهترین نژاد گاو

اگر شیردهی گاو برایتان مهم است باید بدانید که هلشتاین بهترین نژاد گاو شیرده است این گاو از جمله سنگین ترین گاوهای جهان است به طور میانگین وزن گاو ماده ی آن ۶۸۲ کیلوگرم است و گوساله ای که به دنیا می آورد 43 کیلوگرم است همچنین این گاوها به طور روزانه معمولا 34 کیلو شیر می دهند و باید 3 نوبت دوشیده شوند قد این گاو بین ۱۴۵ تا ۱۶۵ سانتی متر است و تایم بارداری آن ۹ و نیم ماه است اولین زایمان آن در سن ۲۳ تا ۳۶ ماهگی است.

دوره ی شیردهی گاو

۱- اوایل شیردهی ۱۰۰ روز اول
۲- اواسط شیردهی ۱۰۰ تا ۲۰۰ روز
۳- اواخر شیردهی ۲۰۰ تا ۳۰۵ روز

نکات مهم درمورد بررسی گاو

هنگام خرید گاو به نکات مختلفی توجه کنید مانند عمق بدن، زاویه دار بودن بدن در منظر پشتی، عرض و زاویه کپل، پاها و شکل قرارگرفتن آنها، ارتفاع پستان عقبی، عمق پستان، عرض پستان، اندازه سرپستانک ها و غیره
برای بررسی خرید گاو و قیمت گوسفند زنده و بررسی کلی قیمت دام زنده بهتر است از مراکز عرضه دام زنده شهرداری پرس و جو کنید این مراکز اندازه ی تمام موارد گفته شده را در اختیارتان می گذارند.

کسب درآمد از گاو

بهترین و آسان ترین راه، فروش شیر خام است که این فراورده همانقدر که راحت فروخته می شود همان اندازه هم سود بالا به دستتان می رسد. فراورده های دیگر شیر به دو صورت صنعتی و سنتی تولید می شود. این فراورده ها مانند خامه، پنیر، کره، ماست، دوغ، کشک و غیره است که از فروش این محصولات هم سود زیادی به شما می رسد.

به اشتراک بگذارید


کامنت بگذارید