/ توسط /   دسته‌بندی نشده / 0 نظرات

گوشت قرمز

گوشت قرمز

گوشت قرمز اصطلاحی است که به گوشت گوسفند، گوشت گاو، گوشت شتر، گوشت خوک، گوشت فک، گوشت شیر دریایی، گوشت خوک دریایی، گوشت اسب آبی و مانند این ‌ها گفته می‌ شود که پر از پروتئین ‌ها و چربی ‌ها می ‌باشند. برای نگهداری گوشت در خانه باید به یکسری مسائل دقت کنید همانطور که می دانید گوشت به سرعت فاسد می ‌شود، پس از خرید گوشت از مراکز عرضه دام بهداشتی شهرداری باید سریعا گوشت را در زیر دمای چهار درجه سانتی‌ گراد یخچال قرار دهید و ظرف یک تا دو روز آینده آن را مصرف کنید. البته زمان مناسب برای نگهداری گوشت در یخچال به گونه و نوع گوشت آن نیز بستگی دارد. خرید گوسفند زنده کار هرکسی نیست اگر تمایل به خرید دام زنده دارید بهتر است خریدتان را از مراکز بهداشتی انجام دهید.

ویژگی گوشت سالم

1 – بدون بوی بد ترشیدگی و غیر طبیعی
2 – بدون لکه‌ های غیرطبیعی و اثر ضربه یا خون ‌مردگی
3 – بدون بوی بد در هنگام پختن یا خوردن گوشت
4 – دارای ظاهر و رنگ طبیعی و شفاف
5 – حمل و نقل آن با وسایل نقلیه دارای سردخانه انجام شده باشد
6 – عدم شل شدن بیش از اندازه و چسبندگی بیش از حد
و …

فواید و ضررهای گوشت قرمز

همانطور که می دانید گوشت منبع عالی پروتئین می باشد و بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی که بدن ما نیاز دارد را تامین می کند. ویتامین های زیادی در گوشت قرمز موجود است مانند ویتامین B12، روی، آهن، نیاسین، ویتامین B6 ، فسفر و …
مطالعات بسیار زیادی نشان داده اند که مصرف زیاد گوشت قرمز با بیماری هایی زیادی مانند بیماری های قلبی یا سرطان روده بزرگ و غیره در ارتباط است. امروزه سازمان بهداشت جهانی مواد غذایی که از گوشت قرمز ساخته شده اند را به عنوان مواد غذایی سرطان زا دسته بندی نموده زیرا مصرف این ماده خیلی بالا رفته است.

به اشتراک بگذارید


کامنت بگذارید