/ توسط /   دسته‌بندی نشده / 0 نظرات

ویژگی گوشت سالم

ویژگی گوشت سالم

تا به حال از خودتان پرسیده اید که ویژگی گوشت سالم چیست؟ در این مطلب شما را با ویژگی گوشت سالم آشنا می کنیم.

1 – رنگ گوشت

رنگ گوشت از جمله موارد مهم در خرید گوشت سالم است. رنگ گوشت بسته به سن دام متفاوت. رنگ گوشت حیوانات جوان معمولا روشن ‌تر از حیوانات مسن‌ است با وجود این مورد حتی رنگ گوشت دام ها نیز با هم متفاوت است، رنگ گوشت گاو تیره و تا حدودی لکه ‌دار می باشد و رنگ گوشت بره معمولا کاملا قرمز روشن است همچنین رگه ‌هایی از چربی که به سفیدی می‌‌ زند دارد. حال اگر رنگ گوشت مصرفی تیره بود و لکه های سیاه و سبز بر روی آن وجود داشت نشانه ی فاسد شدن است.

2 – ساختار سطح گوشت

سطح گوشت سالم باید کاملا بی‌ عیب و صاف باشد. همچنین ظاهر آن هم نباید خیلی پرچرب باشد و به همین ترتیب در مورد مرغ هم نباید تورم و خون مردگی بر روی آن دیده شود.

3 – ساختار بافت گوشت

ساختار بافت گوشت مربوط به ترد بودن و سخت بودن گوشت است هرچه بافت گوشت ضخیم باشد لذت گوشت کم تر است و برعکس از سوی دیگر گوشت نباید خیلی نرم و لزج باشد زیرا اگر خیلی نرم باشد نشانه ی فساد است.

4 – کیفیت مرمری گوشت

این اصطلاح مربوط به پراکندگی چربی در ساختار عضلانی است که به گوشت، ظاهری لکه لکه یا رگه دار می‌‌ دهد بنابر این هر چه گوشت مرمری تر باشد بهتر است.

5 – آبدار بودن

در این مورد اصلا اشتباه نکنید برخلاف تصور ما، آبدار بودن گوشت نشانه ی فساد آن است.

6 – بو

از گوشت سالم نباید هیچ بوی غیر طبیعی خارج شود.

7 – تاریخ مصرف

هنگام خرید گوشت به تاریخ مصرف آن دقت کنید.
خیلی از مردم برای این که از گوشت مصرفی خود آگاهی کامل داشته باشند از مراکز عرضه دام زنده شهرداری گوسفند زنده خریداری می کنند اما به دلیل بالا رفتن قیمت گوسفند زنده همه ی مردم کشور توان این کار را ندارند. همانطور که می دانید قیمت دام زنده با توجه به کیفیت نگهداری و نوع دام متفاوت است.

به اشتراک بگذارید


کامنت بگذارید