/ توسط /   دسته‌بندی نشده / 0 نظرات

انواع گوشت

انواع گوشت

مسلمانان به دلیل قواعد و قوانینی که در اسلام است تنها گوشت یکسری از حیوانات ها را می توانند بخورند مانند گوشت قرمز، گوشت ماهی، گوشت شتر، گوشت مرغ، گوشت بلدرچین، گوشت بوقلمون، گوشت کبک، گوشت شتر مرغ که خوردن این گوشت ها برای بدن لازم است.
همانطور که می دانید با بالا رفتن قیمت گوسفند زنده خرید گوشت قرمز سخت شده است، اگر به دنبال خرید دام زنده هستید بهتر است به مراکزی که دام زنده بهداشتی عرضه می کنند اعتماد کنید.

گوشت قرمز شامل چه گوشت هایی است؟

شاید برای شما سوال باشد که به کدام گوشت ها گوشت قرمز می گویند. به طور کلی گوشت ها دارای دو گروه اند که شامل سفید و قرمز می شوند. گوشت قرمز شامل گوشت گاو، گوسفند و گوساله و بره و… می باشد که سرشار از ویتامین های مفید برای بدن است. گوشت قرمز نباید خیلی لزج و چسبنده باشد.

گوشت ماهی

گوشت ماهی سرشار از پروتئین، ویتامین ها و مواد مورد نیاز بدن است. به عقیده کارشناسان، آبزیان می توانند به عنوان یک منبع مطمئن و کاهش دهنده اثرات سوء تغذیه مورد استفاده قرار بگیرند.

گوشت بلدرچین

کمی در مورد گوشت بلدرچین بدانیم، گوشت بلدرچین از نظر ویتامین و خصوصیات ظاهری شبیه به مرغ است اما علاوه بر تمام ویتامبن های مرغ، دارای ویتامین B3 و B5 هم می باشد روی موجود در گوشت بلدرچین بسیار با اهمیت است.

گوشت بوقلمون

در بین انواع گوشت سفید، گوشت بوقلمون کمترین چربی را دارد. این گوشت یکی از فراورده های مورد علاقه ی کشورهای غربی است. یکی از ویژگی های منحصر به فرد گوشت بوقلمون ویتامین A می باشد که باعث تقویت سیستم ایمنی می شود، مصرف این گوشت در فصول سرد سال برای کودکان و سالمندان خیلی توصیه می شود.

به اشتراک بگذارید


کامنت بگذارید