/ توسط /   دسته‌بندی نشده / 0 نظرات

مزاج گوشت پرندگان

مزاج گوشت پرندگان

خونی که از خوردن گوشت پرندگان با طبع گرم به وجود می آید، رقیق تر و فضولات کمتری دارد و گوشت پرندگان آبی و همچنین باتلاقی غذائیت بیشتری دارند و برای کارگران و زحمت کشان و ورزش کاران مفیدتر می باشند. معمولا برای افراد ضعیف و کم کار، گوشت لطیف و کم قوت مناسب تر است.

هر دام زنده ای مزاج خاص خودش را دارد برای خرید دام زنده به طبع و مزاج خانواده ی خود و دام زنده ای که خریداری می کنید توجه نمایید. در این مقاله در مورد مزاج انواع دام زنده بحث می کنیم.
همانطور که می دانید گوشت پرندگان و سایر حیوانات برای سلامتی بسیار مفید می باشد، زیرا منبع کامل پروتئین و کلیه اسیدهای آمینه ضروری است. غذاهای پروتئینی گیاهی نمی توانند کاملاً تمام اسید آمینه ضروری را برای بدن فراهم کنند. بنابراین، باید از گوشت حیوانات مصرف کنیم. برخی از منابع شناخته شده گوشت عبارتند از مرغ، گوشت گوساله، گوشت گاو، گوشت گوشفند و غیره

طبع گوشت اردک

اردک از گرم ترین انواع پرندگان اهلی بوده و دارای غذائیت زیاد ی است. گوشت اردک سنگین و نفاخ است و باعث افزایش قوای جنسی و مصرف آن چاق کننده است. سنگدان اردک دير هضم بوده ولي در صورت مصرف و هضم کامل می تواند تقويت كننده معده و احشا باشد. تخم اردك نسبت به تخم مرغ غليظ تر و ديرهضم تر بوده غذائيت آن ضعيف تر است. بهترین روش مصرف توصیه شده شكم پر كردن با پياز و روغن زيتون و ادويه جات مصلح آن می باشد. نوع مزاج گوشت اردک گرم و خشک است بنابر این بهتر است با کرفس، پونه، نخود، شوید، تره، دارچین و سکنجبین استفاده شود و با سرکه پخته شود.

مزاج گوشت شتر مرغ

این پرنده دارای گوشتی با هضم سنگین می باشد. هرچه پرنده دارای جثه و اندازه بزرگتری باشد گوشت آن هم سنگین تر یا به اصطلاح دیر هضم تر است.این گوشت مناسب جوانان است. گوشت هر دام زنده و پرنده ای مد نظرتان باشد در دام سفید موجود است.

به اشتراک بگذارید


کامنت بگذارید