/ توسط /   دسته‌بندی نشده / 0 نظرات

گوشت سفید

گوشت سفید

گوشت سفید یا همان گوشت طیور یکی از انواع گوشت است که دام زنده آن ماکیانی چون مرغ، بوقلمون، بلدرچین، شترمرغ و در برخی منابع ماهی است. در اصطلاح عامیانه، گوشت سفید به گوشتی گفته می ‌شود که رنگش در مقایسه با گوشت قرمز روشن ‌تر به سمت رنگ صورتی باشد. جهت خرید گوشت سفید و یا بررسی قیمت گوسفند زنده با مجموعه ی دام سپید تماس بگیرید. این مجموعه عرضه کننده گوشت و دام زنده با بالاترین کیفیت و نازل ترین قیمت است.

رایج‌ ترین گوشت سفید

گوشت مرغ رایج‌ ترین گوشت سفید مصرفی در بین مردم است و شناسایی گوشت سالم و تازه ی آن هم دارای اهمیت ویژه ‌ای می باشد. نخستین علامت در سلامت گوشت مرغ توجه به ظاهر و پوست آن است که باید عاری از هر گونه خون مردگی یا کبودی باشد و صاف، براق و یک دست باشد. قسمت شکمی مرغ تازه نباید بوی گندیدگی و تعفن دهد. رنگ گوشت سفید یا همان مرغ باید به رنگ زرد کهربایی باشد، اگر تشخیص این رنگ ها برایتان سخت است باید بدانید که خرید دام زنده و یا گوشت سالم کمی سخن است و نیاز به تجربه دارد.

دسته بندی گوشت های مصرفی به شرح زیر است

1- گوشت قرمز : گاو، گوسفند، گوساله، بز و شتر متداول ترین نوع گوشت های قرمز مصرفی هستند.
2- گوشت طیور : به گوشت پرندگان اهلی اطلاق می شود و شامل مرغ، بوقلمون، مرغابی و غاز می باشد.
3- گوشت دریایی : گوشت انواع ماهی ها و میگو در این دسته قرار می گیرد.

روی موجود در گوشت

جالب است بدانید که یکی از موارد مهم برای تقویت بدن که در گوشت دام زنده وجود دارد روی است. گوشت یکی از منابع مهم روی محسوب می شود و حاوی ترکیباتی از روی می باشد که قابلیت جذب بالایی در بدن دارند.

به اشتراک بگذارید


کامنت بگذارید