/ توسط /   دسته‌بندی نشده / 0 نظرات

جایگاه گوشت قرمز در هرم غذایی

جایگاه گوشت قرمز در هرم غذایی

گوشت قرمز منهای فرآورده‌های گوشتی مانند سوسیس، کالباس و غیره جایگاه ویژه ای در هرم غذایی دارند و هیچ وقت نمی‌توان گروه غدایی دیگری را جانشین این گروه کرد.

مواد مغذی گوشت قرمز

برخی مواد مورد نیاز بدن از قبیل آهن با قابلیت جذب، ویتامین B12، روی و اسیدآمینه‌ها در سایر مواد غذایی غیر از گوشت مانند سبزیجات، میوه‌ها و غلات وجود ندارند یا به مقداری بسیار اندک هستند یا اگر باشند قابل جذب نیستند.

پس به این بیاندیشید که اگر رژیم خوراکی یک شخص از نوع فقط گیاهخواری باشد مطمئنا فرد کم و بیش به عوارض نشات گرفته از فقدان این مواد دچار می شود.

عدم رشد مناسب قد، ضعف قوای جسمانی، کم‌خونی و بروز مشکلات عصبی از عوارض کمبود این مواد در بدن هستند که گاها این عوارض به آسانی قابل درمان نیستند. بنابراین مصرف به اندازه گوشت قرمز ضروری است.

گوشت گرم

برای اطمینان از سلامت گوشت می توان دام زنده را خریداری کرد و بعد از عملیات ذبح و پاکسازی پشم آن، گوشت گرم سالم را استفاده کرد. خرید دام زنده به دلیل تازه بودن گوشت آن برای مصرف خوراکی از قدیم مورد علاقه ی بسیاری بوده است.

لازم به ذکر است گوشت از بافت‌های عضلانی به همراه بافت‌های چربی تشکیل شده است. قسمت های داخلی جاندار همانند دل، جگر، سنگدان و زبان نیز از بخش های گوشتی به شمار میروند و همانند گوشت قرمز دارای پروتئین می باشند، اما از لحاظ ارزش، گوشت قرمز دام جایگاه اول مصرف را دارد.

گوشت قرمز انواع مختلفی دارد که با توجه به نوع دام مشخص می شود. گوشت گاو، گوشت گوسفند، گوساله، گاومیش و سایر گوشت های خوراکی مانند گوشت آهو که شکار می شوند، از این دسته اند.

شما عزیزان می توانید برای اطلاع از قیمت دام زنده با شماره تماس های موجود در سایت با ما تماس بگیرید و هر نوع دام زنده را به آسانی و با قیمتی مناسب خریداری کنید.

به اشتراک بگذارید


کامنت بگذارید