/ توسط /   دسته‌بندی نشده / 1 نظرات

گوشت گوسفند یا گوشت گوساله

گوشت گوسفند یا گوشت گوساله

از نظر بسیاری از افراد ارزش گوشت گوسفند نسبت به گوشت گوساله بیشتر است و دلیل این باور هم این است که چون گوشت گوسفند بافت نرم تری نسبت به گوشت گوساله دارد و البته طعم و بوی دلپذیرتری هم به انواع غذاها و خورش‌های مختلف می‌دهد، پس ارزش تغذیه ای آن هم بالاتر است. بنابراین گوشت گوسفند را ترجیح می دهند. اما باید گفت درست است که گوشت گوسفند زنده سازگارترین مزاج را دارد و نسبت به گوشت گوساله زودتر هضم می شود و حتی بافت آن لطیف تر و دلپذیرتر است، اما جالب است بدانید ارزش تغذیه ای گوشت گوسفند و گوشت گوساله هر دو یکسان است و مقدار مواد مغذی در آن ها از قبیل روی، آهن و ویتامین B12 برابر است.
مصرف گوشت تازه و سالم، اهمیت بیشتری نسبت به نوع آن که گوشت گوسفند باشد یا گوشت گوساله دارد. با خرید گوسفند زنده یا هر نوع دام دیگر که تغذیه ی مناسبی داشته و در شرایط خوبی رشد کرده است می توانید نسبت به سلامت گوشت مطمئن باشید.

گوشت گوساله چرب تر است یا گوشت گوسفند؟

در مقایسه ی گوشت گوسفند با گوشت گوساله، گوشت گوسفند چرب تر می باشد و مصرف بی رویه آن باعث افزایش کلسترول و تری گلیسیرید خون می شود. این در حالی است که گوشت گوساله چربی کمتر و کلسترول پایین تری دارد. پس کسانی که به بیماری های قلبی و عروقی و چربی خون بالا دچار هستند بهتر است در مصرف گوشت گوسفند دقت کنند. اما افراد سالم به راحتی می توانند مقدار توصیه شده ی گوشت برای مصرف روزانه را در رژیم غذایی خود داشته باشند. در هر صورت بعضی افراد به دلیل بافت نرم تر و هضم راحت تر گوشت گوسفند آن را به انواع گوشت گاو یا گوساله ترجیح می دهند که انتخابی سلیقه ای بوده و به ذائقه ی افراد بستگی دارد.
شما عزیزان می توانید برای اطلاع از قیمت گوسفند زنده به سایت اینترنتی دام سپید مراجعه کنید و با شماره تماس های موجود در سایت با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

به اشتراک بگذارید


نظرات

  1. sanahosseini
    ژوئن 25, 2020
    پاسخ

    مقالاتتون جالب است

کامنت بگذارید