/ توسط /   دسته‌بندی نشده / 1 نظرات

پرورش گوسفند

پرورش گوسفند

پرورش گوسفند زنده در ایران به علت اهمیت این جاندار در موارد مذهب و دین و قربانی کردن آن به مناسبات خاص بسیار رایج و پرطرفدار است. جسم این جاندار کوچک تر از سایر دام زنده می باشد و به همین علت پرورش آن آسان تر است و البته به فضای کمتری نیز احتیاج دارد. علاوه بر کاربرد گوشت گوسفند زنده برای خوراک، از پوست، پشم و شیر آن نیز مصارف فراوانی برای ما دارد.

دام مقاوم

گوسفندان جزو دام زنده مقاوم محسوب می شوند که سختی ها و شرایط بد آب و هوا را تحمل می کنند و حتی می توانند از مرتع فقیر و تقریبا خشک نیز تغذیه کنند و نیاز زیادی به چمنزارهای سرسبز و علوفه غنی ندارند. حتی می توانند در مناطق کوهستانی نیز پرورش یابند. توسط گوسفند زنده اراضی را که برای کشت محصول مناسب نیستند را می توان به مرتع غیرطبیعی تبدیل کرد.
گوسفند نسبت به سایر دام زنده حلال گوشت که توسط انسان پرورش می یابند و از گوشت و سایر محصولات جانبی آن ها استفاده می کنیم، به تغذیه کمتری نیاز دارد و بیشتر غذا و خوراک مصرفی را به سرعت صرف رشد و پرورش خود می کند و از این نظر پرورش این جاندار از نظر اقتصادی نیز به صرفه تر است.
شما عزیزان می توانید برای اطلاع از قیمت گوسفند زنده به سایت دام سپید مراجعه کنید و با شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.
پرورش دهندگان این دام می توانند سایر محصولات گوسفند زنده را در زمان های مختلف سال به مشتریان خود عرضه کنند. جالب است بدانید یکی دیگر از محصولات کاربردی گوسفندان، فضولات آن هاست. در مراتع این فضولات به عنوان کود حیوانی استفاده خواهند شد و سبب غنی شدن خاک آن ها می شود. همچنین مورد دیگر چربی این گوسفندان است که در صنایع بهداشتی و آرایشی استفاده می شود.
پشم گوسفندان امکان ذخیره سازی دارد تا در زمان مناسب و با قیمت مناسب بتوان آن را در بازار عرضه کرد. هم چنین چربی که از این پوست توسط شست شو با مواد شیمیایی حاصل می شود در مصارف بهداشتی و آرایشی استفاده می شود.

به اشتراک بگذارید


نظرات

  1. sanahosseini
    ژوئن 25, 2020
    پاسخ

    فروش غیر حضوری دارین؟

کامنت بگذارید