/ توسط /   دسته‌بندی نشده / 1 نظرات

حساسیت های پرورش گوسفند

حساسیت های پرورش گوسفند

پرورش دام از جمله گوسفند به دلیل موارد مصرف زیاد آن از گوشت گرفته تا سایر محصولات آن مانند شیر، پشم و… بسیار حائز اهمیت است. همچنین در این سال ها با توجه به افزایش قیمت دام زنده باید قبل از خرید دام زنده از سلامت آن مطمئن بود. اما پرورش دام سختی های خاص خود را نیز دارد و همواره شامل حساسیت هایی نیز می باشد. در ادامه مطلب قصد داریم به مواردی از آن ها اشاره کنیم.

خطر ناشی از حیوانات درنده

از سختی های پرورش گوسفند زنده می توان به احتمال آسیب و در معرض خطر بودن آن توسط حیوانات وحشی مثل سگ و گرگ اشاره کرد. گوسفندان نمی توانند در هنگام حمله سایر حیوانات از خود محافظت کنند بنابراین در خیلی از موارد حمله ی یک حیوان وحشی به گله باعث خسارات زیادی به پرورش دهندگان گوسفند شده است. البته لازم به ذکر است که این مورد برای دامداران و پرورش دهندگان گوسفند به صورت سنتی رخ می داد زیرا که تجهیزات و توانایی لازم برای حفظ و نگهداری گوسفند را نداشتند.
شما عزیزان می توانید برای اطلاع از قیمت دام زنده با شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

خطر ابتلا به بیماری در گوسفندان

گوسفندان در برابر بیماری ها آن چنان مقاوم نیستند و باید شرایطی را مهیا کرد که از خطر انگل ها و میکروب ها در امان بمانند.
همواره هنگام خرید گوسفند زنده به سلامت آن توجه داشته باشید. شما عزیزان با خرید دام زنده از مجموعه ی دام سپید می توانید از سلامت دام خود اطمینان کامل حاصل فرمایید.

یکی دیگر از مواردی که به اقتصاد دامداران لطمه وارد کرده، افزایش تولید الیاف مصنوعی می باشد که توانسته تا حدودی جای پشم طبیعی را بگیرد.
هم چنین چوپانی و محافظت از دام زنده یک کار دشوار است و تعداد افراد کمی تمایل به انجام این کار دارند.

به اشتراک بگذارید


نظرات

  1. sanahosseini
    ژوئن 25, 2020
    پاسخ

    سلام. ارسال به شهرستان هم دارید؟

کامنت بگذارید