/ توسط /   دسته‌بندی نشده / 0 نظرات

دامپروری گوسفندان

دامپروری گوسفندان

گوسفند از جمله دام زنده است که از زمان های بسیار دور تا به حال مورد توجه بشر قرار گرفته است و بشر توانسته با پرورش این حیوان اهلی بخشی از نیازهای خود را برطرف کند. امروزه افرادی که به دامپروری و پرورش دام زنده از قبیل گوسفند مشغول هستند می توانند از طریق فروش گوشت و محصولات جانبی آن از جمله محصولات لبنی، پشم و چربی گوسفند کسب درآمد کنند.
امروزه پرورش گوسفندان به روش سنتی قابل قبول نیست. هر چند برخی ها هنوز با همان روش به پرورش دام زنده می پردازند اما برای پرورش صحیح گوسفندان و پیشگیری از ابتلای آن ها به بیماری باید مراقبت های خاص و اصولی را لحاظ کرد. همواره در هنگام خرید دام زنده از سلامت دام اطمینان حاصل فرمایید. با توجه به مصرف تغذیه ای گوشت گوسفند و تاثیر بر سلامت انسان، امری مهم و قابل توجه می باشد. قیمت دام زنده نیز بر اساس وزن آن متغیر است.

اهمیت علوفه

علوفه به عنوان خوراک اصلی دام زنده از اهمیت زیادی در پرورش دام برخوردار است. مدیریت جیره از مواردی است که باعث ایجاد تفاوت بین یک دامدار حرفه ای و موفق با یک دامدار سنتی و البته کم تجربه می شود . دامداران با تجربه با استفاده برنامه های جیره بندی مناسب هم در صرف هزینه و کاهش آن درست عمل می کنند و هم باعث بالا بردن میزان رشد دام زنده می شوند.

جیره غذایی برای گوسفندان

جیره غذایی ترکیبی از چند ماده خوراکی است که دارای میزان و نسبت درستی از انرژی و مواد مغذی گوناگون بوده و اگر روزانه و به مقدار کافی در اختیار دام زنده قرار نگیرد، نیاز آن از نظر انرژی و مواد مغذی و معدنی برآورده نمی شود. به طور كلی و با در نظر گرفتن جنس و وزن دام سه نوع جیره غذایی وجود دارد که شامل جیره نگهداری، جیره آبستنی و جیره تولید می باشد.
شما عزیزان می توانید برای اطلاع از قیمت دام زنده و خرید آن با مجموعه ی دام سپید تماس حاصل فرمایید.

به اشتراک بگذارید


کامنت بگذارید