/ توسط /   دسته‌بندی نشده / 0 نظرات

مشخصات گوسفند سالم

مشخصات گوسفند سالم

مشخصات یک گوسفند سالم چیست؟ این روزها با شیوع کرونا و بیماری های حیوانی مختلف خرید گوسفند زنده کمی ریسک دارد و خریداران گوشت گوسفند و گاو ترجیح به خریدن گوشت های بهداشتی دارند. یک سری مشخصات ظاهری در مورد دام زنده سالم وجود دارد که در این مقاله به بررسی آن ها می پردازیم. از آن جایی که قیمت دام زنده بالا است پس این مطالب را با دقت مطالعه کنید تا دام ناسالم خریداری نکنید.

ميزان اشتهاي دام

دام سالم با دیدن غذا به سمت آن رفته و از غذا مصرف می کند. در صورتی که دام به سمت غذا نیامد و اشتهای زیادی برای غذا خوردن ندارد نشان می دهد که این دام یا مشکل گوارشی و بیماری خاصی دارد و یا در دهان و دندان اون زخم و آسیبی وجود دارد. بنابراین اگر هنگام غذا دادن دام، حیوانات به سمت شما و غذا حرکت می کنند از این بابت خوشحال باشید زیرا دام شما سالم است.

وضعيت نشخوار در دام

یکی از نشانه های خوب در دام ها وضعيت نشخوار در دام است که دام در طول روز بیشتر مواقع باید نشخوار کند و غذایش را هضم نماید. اگر به گله نگاه کردید و متوجه نشخوار بیشتر گله شدید این نشانه ی بسیار خوبی می باشد و از این بابت خوشحال باشید.

ميزان تحرک

تحرک زیاد نشانه ی سلامت دام زنده است و اگر دام سرش را به پایین انداخته و با گله همراه نشود نشانه ی خوبی نیست، زیرا دام باید به محیط اطراف و اتفاقات دورش واکنش نشان دهد.

شکل گوش ، چشم و بيني

بيني دام سالم تميز و بدون ترشحات است. چشم هایش نبايد گود رفته يا بيرون زده باشند بلکه چشم های دام سالم شفاف و بدون هیچ ترشحی است. گوش های دام سالم افراشته بوده و به سمت صدا حرکت می کنند و در صورت نشستن حشرات بر روی گوش ها شروع به تکان دادن آن ها می کنند.

به اشتراک بگذارید


کامنت بگذارید