/ توسط /   دسته‌بندی نشده / 0 نظرات

کدام قسمت از کله پاچه مفید و کدام قسمت مضر است؟

کدام قسمت از کله پاچه مفید و کدام قسمت مضر است؟

کله پاچه از پخته شدن سر، دست و پای گوسفند و بناگوش، زبان، مغز، چشم، گوشت، صورت و پاچه تشکیل شده است. این غذای لذیذ طرفداران زیادی دارد و به دلیل پروتئین و چربی بالا، قسمت هایی از آن مفید و قسمت هایی از آن بسیار مضر است. این غذا به دلیل چربی بسیار بالایی که دارد غذای مفیدی نیست و برای بدن ضرر دارد.

چه کسانی کله پاچه نخورند؟

افرادی که دارای بیماری های قلبی، کلسترول و اسید اوریک بالا هستند و مبتلایان به نقرس نباید کله پاچه بخورند.
برای کسانی که ضعیف هستند خوردن کله پاچه یک بار در ماه توصیه می شود و باعث تقویت قوای جنسی افراد نیز می شود.
برای کسانی که ضعف معده دارند بهتر است با کمی اصلاح این غذا را میل کنند. با خوردن پوست و غضروف طرفین صورت و کاسه سر و گوش ها و بینی گوسفند، قولنج تولید می شود.
کلسترول زیاد موجود در کله پاچه به دلیل رسوب در رگ ها بسیار مضر است. زیاد خوردن کله پاچه در دراز مدت موجب سکته مغزی و قلبی می شود. اگر مشکل گوارشی دارید بهتر است از کله پاچه دوری کنید.

خودمان کله پاچه درست کنیم

اگر خودمان در خانه کله پاچه درست کنیم خیلی بهتر از این است که بیرون از منزل کله پاچه بخوریم. بهترین کار این است که اگر به خرید گوسفند زنده برای تامین گوشت فکر می کنیم کله ی گوسفند را در منزل برای خود بپزیم و از آن استفاده کنیم. با بالا رفتن قیمت دام زنده خریدن کله پاچه نیز هزینه ی بالایی دارد. برای اطلاع از قیمت روز قیمت گوسفند زنده با ما تماس بگیرید.
خوردن کله پاچه برای نوجوانان در حال رشد در فواصل مشخص بسیار خوب است.

همراه و بعد از کله پاچه چه بخوریم؟

برای پختن کله پاچه از ادویه های مختلفی مانند زیره و رازیانه و زردچوبه و نعنا و گشنیز استفاده کنید تا میکروب کشی و ضد نفخ انجام دهند. اگر دارچین به مزاجتان می خورد دارچین میل کنید. آبلیمو مقدار سمیت غذا را کم می کند و ویتامین ث بالایی دارد آبلیمو جذب آهن گوشت را افزایش می دهد.

برای خرید گوسفند زنده با دام سپید تماس بگیرید.

به اشتراک بگذارید


کامنت بگذارید