/ توسط /   دسته‌بندی نشده / 0 نظرات

تاریخچه تولید پشم

تاریخچه تولید پشم

تاریخچه تولید پشم چیست؟ از چه زمانی به بعد پشم تولید شد و انسان ها از کجا متوجه توانایی تولید لباس از پشم شدند?
انسان ها از پشم گوسفند زنده از گذشته تا به امروز برای مصارف مختلفی همچون تامین لباس و پوشاک استفاده می کنند. پشم ماده ای بسیار مفید و کاربردی می باشد که به دلیل داشتن ویژگی های فیزیکی و شیمیایی و کاربردی که دارد، در صنایع مختلف استفاده می شود. در زمان های قدیم بیشتر درآمد غربی ها از گوسفندان به کمک فروش پشم آن ها بود. به خاطر داشته باشید که کشورهای موفق در صنعت پوشاک همیشه جزء کشورهای بزرگ در خرید و فروش پشم هستند.

تاریخچه پرورش گوسفند

پرورش گوسفند به خصوص گوسفندان پشمی مربوط به حدودا ۶۰۰۰ سال قبل از میلاد است. بیشترین پرورش گوسفند در آسیای غربی بود. بعد ها این حیوانات از طریق تجارت با شمال آفریقا و اروپا وارد این مناطق هم شدند. مناطقی که امروزه ما آن ها را به اسم های بلژیک، هلند ، انگلیس و فرانسه صدا می زنیم، در زمان قدیم حدودا در قرون وسطی تجارت پشم داشتند.

مهم ترین تولید کنندگان پشم خام

مهم ترین تولید کنندگان پشم خام کشورهای اسپانیا و انگلیس بودند در صورتی که صنعت نساجی کشورهای ایتالیا و هلند رونق بیشتری داشتند.
به همین منظور در سال ۱۴۹۲ کریستوفر کلمب گوسفندان اسپانیایی وارد آمریکا کرد.
در آن زمان نژاد گوسفندان مرینو از مهم ترین نژاد های پشمی جهان بود که استرالیا بیشتر از این نژاد استفاده می کرد.

قیمت مناسب دام

مجموعه ی دام سپید یکی از بزرگ ترین مجموعه های فروش گوسفند با کمترین قیمت گوسفند زنده است. برای اطمینان از این موضوع کافیست به ما زنگ بزنید و قیمت دام زنده را بپرسید نه تنها خرید گوسفند زنده در این مجموعه با قیمت مناسب است بلکه انواع دام با کمترین قیمت به فروش می رسد.

به اشتراک بگذارید


کامنت بگذارید