/ توسط /   دسته‌بندی نشده / 0 نظرات

پشم گوسفندان

پشم گوسفندان

شاید یکی از دلایل بالا بودن قیمت دام زنده مانند بالا بودن قیمت گوسفند زنده وجود پشم آن است که بعد از خرید گوسفند زنده علاوه بر استفاده از گوشت و کله ی گوسفند از پشم آن هم استفاده می شود.

ویژگی های پشم گوسفند

جنس پشم گوسفندان از پروتئین و کراتین است که در ناخن ها، شاخ ها و لایه های خارجی پوست هم وجود دارد. الیاف های موجود در دست ما همگی به دو گروه کلی تقسیم می شوند که شامل الیاف مصنوعی و الیاف طبیعی می باشد.
همانطور که می دانید الیاف مصنوعی شامل انواع الیاف پلیمری و غیر پلیمری می باشد، اما الیاف طبیعی به چند دسته گیاهی، معدنی و حیوانی تقسیم می شوند.

نژاد گوسفندهای پشمی

گوسفندان هم مانند هر نوع دیگری از حیوانات دارای نژادهای مختلفی هستند که این نژاد ها برای خود خصوصیات منحصر به فردی دارند. برخی از این گوسفندان نژاد پشمی هستند یعنی از این گوسفندان برای تولید پشم استفاده می شود.
گوسفندان از نظر نوع پشم به چند دسته پشم ظریف، متوسط، بلند، پشم آمیخته و پشم قالی تقسیم بندی می شوند.

گوسفندان پشم ظریف

گوسفندان پشم ظریف چه گوسفندانی هستند؟ قطر پشم این نوع از گوسفندان بین ۱۷تا ۲۳ میکرون و طول دسته الیاف آن ها بین ۵ تا ۱۰ سانتی متر است به طور تقریبی میزان پشم آن ها در حدود ۴ کیلوگرم محاسبه شده است.

گوسفندان پشم متوسط

گوسفندان پشم متوسط چه گوسفندانی می باشند؟ پشم این نوع از گوسفندان ضخیم تر و درخشان تر می باشد و راندمان تولیدی بالاتری هم دارند.

گوسفندان پشم بلند

گوسفندان پشم بلند کدام گوسفندان اند؟ الیاف این گوسفندان بین ۳۶ تا ۵۰ میکرون است و طول این الیاف بین ۱۵ تا ۳۷ سانتی متر می باشد.

گوسفندان پشم آمیخته

ظرافت و نازکی پشم این گروه مانند پشم متوسط است.

گوسفندان پشم قالی

پشم این دسته ترکیبی از چند نوع الیاف دیگر است.

برای خرید گوسفند زنده با بهترین قیمت گوسفند زنده با دام سپید همراه باشید.

به اشتراک بگذارید


کامنت بگذارید