/ توسط /   دسته‌بندی نشده / 0 نظرات

تفاوت بین شیر گاو و گوسفند

تفاوت بین شیر گاو و گوسفند

تا به حال شیر حیوانی مصرف کرده اید؟ شیر گوسفندی یا گاوی خورده اید؟ از تفاوت این دو شیر آگاه اید؟ می دانید چه خواصی دارند و برای بدن شما چه فوایدی دارد؟ با ما همراه باشید تا جواب همه ی سوالات شما را بیان کنیم.
قیمت دام زنده اگر از نژاد شیرده باشند بالا است زیرا خیلی از دامداران خرید گوسفند زنده را تنها برای لبنیات آن انجام می دهند و از این طریق سودزایی می کنند. بنابراین قیمت گوسفند زنده با توجه به نژادی که دارد مشخص می شود.

اقتصاد کشور در شیر

با این که شیر گاو تولید زیادی دارد و میزان بیشتری در زمان تولید می شود اما با گذشت سالیان زیاد پزشکان به این نتیجه رسیده اند که شیر گوسفندی خواص بهتری نسبت به شیر گاو دارا می باشد و به نوعی می توان گفت که لبنیات گوسفندی بهترین گزینه برای اقتصاد هر کشوری است.

خواص شیر گوسفندی

شیر گوسفندی درصد چربی، گازیین و جامد بودن بیشتر نسبت به شیر گاوی دارد و به همین دلیل پنیر آن زودتر گرفته می شود و مقاومت آن بیشتر از پنیر گاو است. برای مثال برای گرفتن پنیر از شیر گوسفندی تنها لازم است پنج یا شش کیلو شیر را بجوشانید تا یک کیلو پنیر به دست آورید، اما برای تهیه ی همین یک کیلو پنیر از شیر گاوی لازم است ده کیلو شیر گاوی را بجوشانید. یکی دیگر از موارد مهم در شیر گوسفندی این است که درصد پروتئین شیر گوسفند بیشتر از گاوی می باشد.
شیر گوسفندی باعث رشد کودکان، مانع از پوکی استخوان و حتی بهبود کیفیت خواب شما و شادابی پوستتان می شود.
گران ترین شیر در جهان شیر الاغ می باشد که در کشور لهستان استفاده می شود. از شیر گاو به عنوان دارویی برای درد اسهال استفاده می شود. برای اطلاع از قیمت گوسفند زنده و نیز خرید گوسفند زنده با ما تماس بگیرید.

به اشتراک بگذارید


کامنت بگذارید